Základné informácie

Materská škola Milochov 224, Považská Bystrica sa uznesením Mestského zastupiteľstva č. 57/2012 zo dňa 24.8.2012 stala Elokovaným pracoviskom Materskej školy Mierová 315/10 v   Považskej Bystrici.

Budova nachádzajúca sa v mestskej časti Milochov bola zverená vrátane pozemku, školskej záhrady, inventára, strojov a DHM s účinnosťou od 1.9.2012 do správy Materskej školy, Mierová 815/10, Považská Bystrica na plnenie jej verejnoprospešných funkcií. Elokovaná trieda sa tak schválením dodatku č. 4 k zriaďovacej listine MŠ Mierová stala jej súčasťou.

V budove sa nachádza 1 trieda v ktorej je 23 detí vo veku 3-6 rokov. Z piatich pracovníkov sú 2 pedagógovia, 2 prevádzkoví pracovníci a kuchárka, ktorá zabezpečuje prevádzku školskej kuchyne a jedálne.

Elokovanú triedu vedie pani zástupkyňa Viera Čierniková.
Telefón: 042/4384140
e-mail: ms.milochov@azet.sk

Pravidelne organizované aktivity: Navštevované aktivity:
  • Jesenné čarovanie – výstava výtvorov
    a prác detí z jesenných plodov
  • Vystúpenie pre jubilantov v DK Milochov
  • Mikuláš medzi deťmi v MŠ
  • Vianočná besiedka pre deti a rodičov
  • Karneval
  • Návšteva knižnice v Pov. Bystrici
  • Stavanie mája
  • Deň matiek v DK Milochov
  • EKOHRY v prírode, turistická vychádzka
  • MDD športové hry
  • Rozlúčka s predškolákmi
  • Vesmír očami detí – výt. súťaž POS
  • Vráťme ducha Vianoc do mesta
  • Deň otvorených dverí u hasičov
  • Týždeň ochrany prírody - Deň Zeme

vedie Miroslava  Dubcová
Každú stredu 12:00 -13:30

Niečo o nás:

• Škola je situovaná v peknom prírodnom prostredí v blízkosti Nosickej priehrady, ktoré ponúka veľa možností na uplatnenie prvkov environmentálnej výchovy vo výchovno – vzdelávacom procese.
  • V priestoroch školy je herňa, „ záujmové centrá“ (výtvarné, počítačové, športové, dopravné), kde si rozvíjajú svoje zručnosti,  vedomosti.
  • V areáli je veľká školská záhrada. Slúži k realizácii rekreačných, športových, zábavných aktivít počas celého roka
  • Aj keď cestovanie nie je pre nás jednoduché, každoročne predškoláci navštevujú podujatia v Považskej Bystrici – divadelné predstavenia, koncerty ZUŠ, hasičov, knižnicu, Dni mesta, olympiáda detí MŠ, predplavecký kurz...
  • Súčasťou našej materskej školy je rodina. Dobrou spoluprácou sa nám podarilo vtiahnúť rodičov do nášho výchovného spoločenstva. Spoločne organizujeme aktivity pre deti napr.: Jesenné čarovanie, Mikulášske posedenie, vianočné besiedky, Karneval, MDD, Rozlúčku s predškolákmi.../
  • Na prezentáciu našej práce využívame vystúpenia detí s kultúrnym programom pre rodičov i širokú verejnosť v Dome kultúry v Milochove / Mesiac úcty k starším, Vianočná besiedka, Deň matiek/. Pravidelne organizujeme výstavky detských prác.
  • Aj keď patríme počtom detí k najmenším v Považskej Bystrici, význam pre deti, rodičov i občanov v mestskej časti je veľký, podieľame sa na spoločensko – kultúrnom dianí nielen v tejto časti mesta.

Naše ciele:

• napĺňanie výchovno – vzdelávacích cieľov obsiahnutých v Školskom vzdelávacom programe „ Spoznávame svet okolo nás“, plánovanie činností s ohľadom na potreby a záujmy detí, rešpektujúc schopnosti, individuálne vzdelávacie potreby
  • aktívne informovanie rodičov o osobnostnom rozvoji ich detí, ochrana súkromia rodiny a zachovávanie mlčanlivosti o jej vnútorných záležitostiach , ohľaduplné a taktné správanie sa k rodičom
  • zodpovedanie výchovno – vzdelávacej činnosti poslaniu materskej školy : vytvoriť materskú školu rodinného typu, vytvoriť príjemné a priateľské prostredie pre deti, individuálne podporovať harmonický rozvoj kompetencií.