Základné informácie

Materská škola Orlové 94, Považská Bystrica sa uznesením Mestského zastupiteľstva č. 57/2012 zo dňa 24.8.2012 stala Elokovaným pracoviskom Materskej školy Mierová 315/10 v   Považskej Bystrici.

Budova nachádzajúca sa v mestskej časti Orlové bola zverená vrátane pozemku, školskej záhrady, inventára, strojov a DHM s účinnosťou od 1.9.2012 do správy Materskej školy, Mierová 815/10, Považská Bystrica na plnenie jej verejnoprospešných funkcií. Elokované triedy sa tak schválením dodatku č. 4 k zriaďovacej listine MŠ Mierová stali jej súčasťou.

V budove sa nachádzajú 2 triedy, v ktorých je 42 detí vo veku 2-6 rokov. Z piatich pracovníkov sú 4 pedagógovia, 3 prevádzkoví pracovníci a kuchárka, ktorá zabezpečuje prevádzku školskej kuchyne a jedálne.

Elokované triedy vedie pani zástupkyňa Dana Bačová.
Telefón: 042/4321308
e-mail: orlove@ms-mierova.sk

Pravidelne organizované aktivity: Navštevované aktivity:
  • Šarkaniáda, nočná škôlka
  • Deň matiek
  • Veselé tekvičky – stretnutie so starými rodičmi a tvorenie tekvíc
  • Predplavecká príprava
  • Rozlúčka s predškolákmi s rodinami detí
  • Sokoliari
  • Vianočná besiedka s rodinami detí
  • Karneval s rodinami detí
  • Deň detí - hudobná šou fešák Píno

• Vystúpenie pre jubilantov v obci
  • Gašparko –tanečno – hud.vystúpenie umeleckého súboru Sľuk
  • Div. predstavenie  v kine Mier Danka a Janka,
  • O hlúpom Janovi,
  • Bábkové divadlo Žilina- spojené s Mikulášom
  • Návšteva u hasičov na dni otvorených dverí
  • Návšteva na dopravnom ihrisku
  • Návšteva 3.ZŠ
  • Návšteva ŠZŠI
  • Vitanáčik
  • Hudobná šou
  • Exkurzia  na letisku Slavnica
  • Ukážky pre detí dopravné prostriedky mestskej polície a hasičov

Realizované projekty:

• Moja rodina , moja škôlka
  • Environmetálna výchova
  • Zdravý úsmev

Krúžky:

Krúžok anglického jazyka
Pondelok 11.30 -12.00 hod  I.skupina
                  12.00 – 12.30 hod. II.skupina

Krúžok výtvarnej výchovy – ZUŠ odbor výtvarný
Vedie p.uč. Lojková, Pekárová
Utorok 12.15 -13.30 hod

Tenisový krúžok
vedie Martin Lacko
Každý utorok 9.30 – 10.30
Poplatok 1 hod. 4,-€

Tanečný krúžok
vedie Gabriela Lacková
Štvrtok  14.30 -15.15 hod
Bezplatne

Krúžok IT (interaktívna tabuľa)
vedie Mgr.Jana Valkárová
Streda  14.30-15.15 hod.

Literárny krúžok
vedie Dana Bačová
Každý nepárny týždeň 12.15 – 12.45 hod.

Niečo o nás:

• Budova sa nachádza v tichom  prostredí,  obklopená veľkou záhradou, ktorú deti využívajú celoročne, na získavanie pohybových kompetencií. Triedy sú vybavené modernými  učebnými pomôckami .V lete 2012 prešla budova čiastočnou rekonštrukciou okien a následným maľovaním všetkých priestorov. V budúcnosti by sme chceli zrekonštruovať sociálne zariadenie detí aj dospelých, s prenajímateľom dohodnúť  plynofikáciu školy.
  • O výchovu a vzdelávanie sa stará skúsený pracovní tím. Využívame aj služby externých lektorov na vedenie krúžkov anglického jazyka, výtvarnej výchovy. Organizujeme tenisový krúžok, ktorému sa deti venujú 1xtýždenne pod dozorom odborného  trénera.
  • Spolupráca s rodinou je jednou z priorít, každoročne pripravujeme veľa aktivít, na ktorých sa zúčastňujú nie len deti, ale ich rodičia, starí rodičia, súrodenci, tety a ujovia.
  • Deti zapájame do rôznych výtvarných a športových súťaží , v ktorých sme dosiahli niekoľko úspechov.
  • Slávnostným  dňom  pre deti , rodičov a zamestnancov je rozlúčka s predškolákmi.  Deti sa naň pripravujú výrobou tabla nácvikom  slávnostného programu. Zástupkyňa elokovanej  triedy  a zástupca rodičov odovzdá deťom darček na pamiatku a osvedčenie o ukončení predprimárneho vzdelávania.
  • O našich aktivitách sa viac môžete dozvedieť v našej fotogalérií.