Projekt: Škola podporujúca zdravie

Projekt "Škola podporujúca zdravie" je medzinárodný  projekt, ktorý sa rozvíja na podnet Svetovej zdravotnej organizácie od roku 1986. Na Slovensku sa začal presadzovať ako Národný projekt škôl podporujúcich zdravie od roku 1992. Úzko súvisí s prijatím Národného programu podpory zdravia v SR. Cieľom projektu je motivovať čo najviac žiakov, učiteľov a ostatných zamestnancov k ochrane svojho zdravia. Aktivity vychádzajú z Národných programov: prevencie obezity, prevencie HIV/AIDS, duševného zdravia, podpory zdravia. Aktivity sú zamerané na znižovanie chorobnosti detí, upevňovanie psychického a fyzického zdravia našich detí.

Projekt: Adamko hravo - zdravo

Základným cieľom projektu je multimediálne, dlhodobé motivovanie detí, prehlbovanie ich poznania, ovplyvňovanie správania sa pri ochrane a podpore vlastného zdravia, zdravia rodiny a najbližšej komunity v prepojení so zásadami prosociálnej a enviromentálnej výchovy.

Projekt ADAMKO hravo – zdravo sa opiera o 12 zásad podpory zdravého života: PESTRÁ STRAVA, HYGIENA, POHYB A ŠPORT, SPÁNOK, ČISTÝ VZDUCH, OTUŽOVANIE, KRÁSA PRÍRODY, HRA A TVORIVOSŤ, DENNÝ PORIADOK, OCHRANA PRÍRODY, VOĽNÝ ČAS, RODINA

Projekt: Naturáčik

Rozširovanie poznatkov detí o význame zdravej životosprávy.

Projekt: Zdravý úsmev

Projekt má pomôcť deťom vytvoriť si návyky zdravej ústnej hygieny, získať elementárne kompetencie v starostlivosti o chrup.

Ústna hygiena - Každé dieťa vie v správnom poradí vymenovať kroky čistenia zubov.

Anatómia - Dieťa vie identifikovať rezáky, očné zuby, stoličky a vie uviesť ich funkciu. Vie na obrázku zuba správne označiť korunku a koreň.

Výživa - Dieťa vie rozlíšiť, ktoré potraviny sú „dobré na zuby“ a ktoré „zlé“.

Vznik choroby - Deti vedia povedať, kedy si musia čistiť zuby. Vedia vymenovať jedlá, po ktorých si treba nevyhnutne očistiť zuby, ako aj jedlá, po ktorých to nevyhnutné nie je.

Fluoridy - Deti si vytvoria predstavu o pôsobení fluoridov pomocou porovnaní podávaných hrovou formou.

Projekt: Za krajšiu Považskú Bystricu

Starostlivosť o životné prostredie, skrášľovanie prostredia MŠ