Ochorenie dieťaťa

V prípade ochorenia dieťaťa je potrebné, aby rodič včas telefonicky informoval triednu učiteľku, ktorá zabezpečí aj odhlásenie dieťaťa zo stravy, najneskôr však do 8,00 hod.

Ak dieťa v predškolskom zariadení ochorie počas dňa, pedagogický zamestnanec zabezpečí jeho izoláciu od ostatných detí a telefonicky informuje rodičov o zdravotnom stave dieťaťa. Ak je dieťa izolované v izolačke, zabezpečí dozor, prípadne mu poskytne prvú pomoc.

Ak dieťa pri príchode do predškolského zariadenia vykazuje príznaky infekčného ochorenia (nádcha, výtok z nosa, kašel, zvýšená teplota, príznaky virózy), pedagogický zamestnanec upozorní rodiča na túto skutočnosť a môže odmietnúť prevziať dieťa do školy.

Pri výskyte prenosného parazitného ochorenia - zavšivenie v triede informuje učiteľka vedenie materskej školy a bezodkladne zákonného zástupcu dieťaťa.
• Vedenie materskej školy výveskou na túto skutočnosť upozorní rodičov všetkých detí.
• Pedagogický zamestnanec v rámci ranného filtra pravidelne vykonáva prehliadku vlasovej časti hlavy u všetkých detí po dobu 21 dní od prvého výskytu zavšivavenia, ak  sa v tomto období vši v kolektíve neobjavia, ohnisko považujeme za skončené  .
• Ak sa vši objavia u viac ako troch detí považujeme to za hromadný výskyt pedikulózy
• Riaditeľka  alebo triedna učiteľka zvolá mimoriadne rodičovské združenie, na ktorom si spoločne s rodičmi dohodnú presný termín, kedy sa vykoná dezinsekčná akcia na zneškodnenie lezúcich vší a hníd
• Hromadný výskyt zavšivavenia riaditeľka hlási na odbor epidemiológie RÚVZ
• Pokiaľ rodič nevykoná opatrenia  vyplývajúce z prevádzkového poriadku a dieťa preukázateľne nemá vyčistenú hlavu od hníd a vší nebude prijaté do zariadenia.
• Prevádzkové pracovníčky uskutočnia dezinsekciu zariadenia