Dve percentá

Darujte nám 2% zo svojich daní

Vážení rodičia,

každá fyzická osoba, ktorej príjem podlieha zdaneniu, môže 2% zaplatenej dane venovať okrem iného i neziskovým organizáciam. Obraciame sa na Vás s prosbou o podporu našej materskej školy cestou Nadácie Spoločne pre region. Pomôžete nám takto zlepšiť podmienky na výchovu a vzdelávanie detí, ktoré navštevujú našu škôlku. Za pomoc zo srdca ďakujeme!

Mgr. Anna Štefinová

Ako poukázať dve percentá

Ak ste zamestnanec:
   Do 15.02. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
   Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je max. suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 EUR. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2%, ktoré nájdete na našej stránke v časti Dokumenty. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane, doručte do 30.4. na daňový úrad podľa Vášho bydliska, alebo k nám do MŠ. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia.

Ak si podávate daňové priznanie sami:
   Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3,32 EUR pre prijímateľa. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Prijímateľ: Nadácia Spoločne pre región
sídlo: Framborská 12, 01001 Žilina
právna forma: Nadácia

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia.

Ak ste právnická osoba:
   Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 8,30 EUR na jedného prijímateľa. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 3 prijímateľov. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Prijímateľ: Nadácia Spoločne pre región
sídlo: Framborská 12, 01001 Žilina
právna forma: Nadácia

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia (rsp. max. ďalších dvoch subjektov)

dnes je: 23.7.2017

meniny má: Oľga